Nordic Dog Show TVÅÅKER 2018-07-06-001  Fredag
Arrangör:  Hallands Kennelklubb
VINNARE GRUPP 9 - SÄLLSKAPSHUNDAR


BICHON FRISÉ Antal:  11
Domare:   CURR GEOFFEREY, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   DK UCH SE UCH SE V-17 KAMIANS HERE COMES THE HERO
Ägare: WIVI-ANNE OLSEN, BJěRKELANGEN, NORGE
Uppfödare: VLADIMIROV ANA & SIMIC TATJANA, SERBIEN
 
Bästa valp:   ANNFE'S JULIE DE NEIGE ENGEL
Ägare: MANNERHEIM ANN, STOCKHOLM
Uppfödare: MANNERHEIM ANN, STOCKHOLM
 
Bästa veteran:   C.I.B. NORD UCH WILARITTS LITTLE WHITE MISS JAMILA
Ägare: FLENSBORG ANNELI, STOCKHOLM
Uppfödare: RITTBRING LARS, RITTBRING VIVIANNE, HJÄRNARP



BICHON HAVANAIS Antal:  35
Domare:   LILJEQVIST LIZ-BETH - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. NORD UCH SVANKÄLLANS X-FACTOR
Ägare: HANOKSSON MARIE, HISINGS KÄRRA
Uppfödare: HANOKSSON MARIE, HISINGS KÄRRA
 
Bästa valp:   AQUAVIT MY MAN ROBINSON
Ägare: FLODÉN MAGNUSSON LILLEMOR, ONSALA
Uppfödare: JOHANSSON CARINA, JONSSON FANNY, VÄSTRA FRÖLUNDA
 
Bästa veteran:   C.I.B. DK UCH DK V-16 DK VV-16 FI&NO UCH LPI NORD V-16 NORD VV-16 SE UCH SE VV-16 VWW-17 SEMLANS EVITA
Ägare: HAGLUND KAROLIN, BROMÖLLA
Uppfödare: HIRWING GUNILLA, BRÖSARP
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: MEANDI'S
Uppfödare: MOSSBERG KATARINA, ÅSA



BOLOGNESE Antal:  6
Domare:   MERATI LORENA, ITALIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   FI UCH FI V-17 NORD V-17 SE UCH SE V-17 HUNKY-DORY I ME MINE
Ägare: RÖNQUIST FREDRIKA, KARLSTAD
Uppfödare: RÖNQUIST FREDRIKA, RÖNQUIST LOTTEN, KARLSTAD
 
Bästa valp:   AQUAVIT MAGIC PEARL
Ägare: JOHANSSON CARINA, VÄSTRA FRÖLUNDA
Uppfödare: JOHANSSON CARINA, JONSSON FANNY, VÄSTRA FRÖLUNDA
 
Bästa veteran:   C.I.B. & NORD UCH DK V-11 FI UCH NORD V-12 SE V-16 VDH CH AQUAVIT KIND OF MAGIC
Ägare: MOSSBERG KATARINA, ÅSA
Uppfödare: JOHANSSON CARINA, VÄSTRA FRÖLUNDA



BOSTONTERRIER Antal:  30
Domare:   THORPE MARIE, IRLAND - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. SE UCH SHOWTEAM'S BEST DRESSED MAN
Ägare: HULTHÉN HELÉN, SALA
Uppfödare: KARLSSON LENA, HISINGS KÄRRA
 
Bästa valp:   CHANDIS ANDRA HUBERT
Ägare: HÅKANSSON ANN-BRITT, LÖBERÖD
Uppfödare: FRANZÉN CATHARINA, DEGERFORS
 
Bästa veteran:   FI UCH SE UCH RUDE BOYZ' AMERICA
Ägare: YLIKYLÄ TARU, SOLNA
Uppfödare: YLIKYLÄ TARU, DJURHAMN



CAVALIER KING CHARLES SPANIEL Antal:  41
Domare:   COX VANESSA, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. DK UCH SE UCH SE V-16 TOFTAS TOM TOM
Ägare: PERSSON BIRGITTA, FLENINGE
Uppfödare: PERSSON BIRGITTA, FLENINGE
 
Bästa valp:   TOFTAS CARISSA
Ägare: PERSSON BIRGITTA, FLENINGE
Uppfödare: PERSSON BIRGITTA, FLENINGE
 
Bästa veteran:   GLORYENZ LOVE'N HOPE
Ägare: ANDREASSON KARIN, ENKÖPING
Uppfödare: ANDREASSON KARIN, ANDREASSON MICHAEL, ENKÖPING
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: TOFTAS
Uppfödare: PERSSON BIRGITTA, FLENINGE



CHIHUAHUA, KORTHÅRIG Antal:  56
Domare:   CURR GEOFFEREY, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   SE JV-17 LILLDIVAN'S I LIKE IT
Ägare: NORELIUS VICTORIA, STAVSNÄS
Uppfödare: JANSSON MARIA, NORRTÄLJE
 
Bästa valp:   NEVER TOO MUCH FLY A FANTASY
Ägare: GERTZ SONJA, VALLENTUNA
Uppfödare: GERTZ SONJA, VALLENTUNA
 
Bästa veteran:   DK VV-15 SE UCH IPO-MEAS MELISS
Ägare: PERSSON AGNETHA, STRÄNGNÄS
Uppfödare: PETTERSSON GUNNAR, UPPSALA
 
Bästa avelsgrupp:   DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH CHI LOVES YOU TOUCH OF SUNSHINE
Ägare: IDNERT ANNETHE, MUNSÖ
Uppfödare: VATNÖY MARIANNE, NO-4326 SANDNES
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: SMALL IS BEAUTIFUL'S
Uppfödare: CARLID GABRIELLA, CARLID SAMUEL, TIERP



CHIHUAHUA, LÅNGHÅRIG Antal:  83
Domare:   AHLBERG KRISTIINA, FINLAND - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. DK JV-12 NORD UCH SE JV-12 SE V-14 SL CH CHI'S LOVELY CASSIO
Ägare: ANDRÉN MARIA, STENINGE
Uppfödare: ANDRÉN MARIA, STENINGE
 
Bästa valp:   TINY TULIPS GOLDEN REPUTATION
Ägare: ENQVIST ULRICA, LINDOME
Uppfödare: SVEGREUS MARLENÉ, NORRKÖPING
 
Bästa avelsgrupp:   SUPERMAN-PL MAGICOLLECTION
Ägare: 
Uppfödare: GEROLAMI VALERIA, ITALIEN
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: CHI'S LOVELY
Uppfödare: ANDRÉN MARIA, STENINGE



CHINESE CRESTED DOG Antal:  54
Domare:   NILSSON KERSTIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. DK V-17 FI V-15 NO UCH NORD UCH SE V-16 HOOKI Z TERAMONU
Ägare: ANGER SÖDERBERG SUSIE, SALA
Uppfödare: JITKA KRNAVKOVA, TJECKIEN
 
Bästa valp:   BELLATRIX LUCKYCHARM SKY
Ägare: NILSSON MALIN, FORSERUM
Uppfödare: MAGNUSSON MARIA, MALMKÖPING
 
Bästa avelsgrupp:   C.I.B. DK V-17 FI V-15 NO UCH NORD UCH SE V-16 HOOKI Z TERAMONU
Ägare: ANGER SÖDERBERG SUSIE, SALA
Uppfödare: JITKA KRNAVKOVA, TJECKIEN
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: JEAN DARK
Uppfödare: LEMMEKE JEANETT, LEMMEKE FELICIA, ROSERSBERG



COTON DE TULÉAR Antal:  6
Domare:   LILJEQVIST LIZ-BETH - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   SE UCH TSACHILLIE'S GLORIUS CHEYENNE
Ägare: MILLTEGH KRISTINA, LAGAN
Uppfödare: MILLTEGH KRISTINA, MILLTEGH TOM, VAREKIL



FRANSK BULLDOGG Antal:  43
Domare:   HÖIER CHARLOTTE, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   FRUSTYLE MILLENIUM
Ägare: LINDA NEEMRE, FI 01600 VANDA, FINLAND
Uppfödare: SITNIKOVA T.V., RYSSLAND
 
Bästa valp:   HELGA TOUCH OF DESTINY
Ägare: HOLM FELICIA, KUNGSBACKA
Uppfödare: DUMITRU GAVRIS & MARIANA MIHAELA, RUMÄNIEN



GRIFFON BELGE Antal:  9
Domare:   BJÖRNES SVEIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. DK UCH DK V-16 FI UCH NO UCH NO V-17 SE UCH SE V-17 RU-PAUL'S TRAILER TRASH TRACY
Ägare: LUNDGREN JIMMIE, BOLLEBYGD
Uppfödare: LUNDGREN JIMMIE, BOLLEBYGD



GRIFFON BRUXELLOIS Antal:  5
Domare:   BJÖRNES SVEIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH SE V-17 MANTICORNS ENRICO
Ägare: TÖRNBLOM JAN, UPPLANDS VÄSBY
Uppfödare: ANDERSSON BODIL, ÄLVÄNGEN



JAPANESE CHIN Antal:  5
Domare:   DOUMA ROB, HOLLAND - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   OMIKUDZI TRUFFLE
Ägare: GUSTAFSSON PETER, KUNGSBACKA
Uppfödare: SHILOVA E YU & SHILOVA N V, RYSSLAND



KING CHARLES SPANIEL Antal:  10
Domare:   COX VANESSA, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   CZ CH NO UCH NO V-16 SE UCH CAVIKAANS TRISTAN AT SKELDALEHOUSE
Ägare: WIKSTRÖM ELISABETH, UDDEVALLA
Uppfödare: ROBERTSSON CARINA, ROBERTSSON MOA, KRISTINEHAMN
 
Bästa valp:   FAWORITE KING HUCKLEBERRY FINN
Ägare: WIKSTRÖM ELISABETH, UDDEVALLA
Uppfödare: SLOWINSKA RENATA, POLEN
 
Bästa veteran:   DK UCH SE UCH SMEDJEKRONANS ELLIOT
Ägare: JOHANSSON GUN-BRITT, OSKARSTRÖM
Uppfödare: JOHANSSON GUN-BRITT, JOHANSSON EVA, OSKARSTRÖM



KROMFOHRLÄNDER Antal:  8
Domare:   BJÖRNES SVEIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   NO JV-13 NO V-16 NORD UCH SE JV-13 SE V-17 FONDADOR XENA X-TAS
Ägare: LÖVEID NILSSEN RITA, VÄSTERÅS
Uppfödare: BILLOW ANNICCA, HJO



LHASA APSO Antal:  12
Domare:   HÖIER CHARLOTTE, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. EE CH FI UCH NO UCH NO V-16 SE&DK UCH REBELLIC'S IN THE SPOTLIGHT
Ägare: TOMMILA ANNA, FORSA
Uppfödare: TOMMILA ANNA, HUDIKSVALL
 
Bästa veteran:   C.I.B. EE CH FI UCH NO UCH NO V-16 SE&DK UCH REBELLIC'S IN THE SPOTLIGHT
Ägare: TOMMILA ANNA, FORSA
Uppfödare: TOMMILA ANNA, HUDIKSVALL



LÖWCHEN Antal:  7
Domare:   NILSSON KERSTIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   DK JV-16 LT CH NO JV-16 NO UCH NORD JV-16 SE UCH WANTED THE PERFECTION
Ägare: TOMMILA ANNA, FORSA
Uppfödare: PARTANEN JARI, NORGE
 
Bästa valp:   OH HEAVENS DOUBLE TROUBLE
Ägare: TOMMILA ANNA, FORSA
Uppfödare: BLOM FRIDA, FORSA



MALTESER Antal:  6
Domare:   MERATI LORENA, ITALIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. FI UCH NORD UCH NORD V-15 ROCKEFELLER V COUNTESS OF HOLLAND
Ägare: GLANTZ LARSSON LISBETH, VALLDA
Uppfödare: VERMOLEN CM, NEDERLÄNDERNA



MOPS Antal:  34
Domare:   DOUMA ROB, HOLLAND - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   ZUMA'S GLOSSY BOX
Ägare: ANDERSSON SUSANNE, YSTAD
Uppfödare: LARSSON SUSANNE, ANDERSSON MAGNUS, YSTAD
 
Bästa valp:   ZUMA'S ALL THAT JAZZ
Ägare: MOLIN MARIA
Uppfödare: ANDERSSON SUSANNE, ANDERSSON MAGNUS, YSTAD
 
Bästa veteran:   ROSSMIX PRIMROSE
Ägare: GRIMBLAD EVA LOTTA, ÅLED
Uppfödare: STRÖMBOM HÉLÉNE, PERSSON MOA, MÄRSTA
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: ZUMA'S
Uppfödare: LARSSON SUSANNE, ANDERSSON MAGNUS, YSTAD



PAPILLON Antal:  64
Domare:   GUDBERGSDOTTIR ASTA, ISLAND - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   SE UCH ALEX' JULIETTE BINOCHE
Ägare: MALMKVIST MALIN, VELLINGE
Uppfödare: ALEXANDERSSON BJÖRN, ALEXANDERSSON LOTTA, BRÖSARP
 
Bästa valp:   INVOLO REMEMBER THE TIME
Ägare: SIGNE ANCANE, RIGA, LETTLAND
Uppfödare: GAROFALO M, D & G, USA
 
Bästa veteran:   NO VV-17 NORD UCH SE VCH WEIEFORS DAINTY DISA
Ägare: WEIEFORS ANNE, STORA HÖGA
Uppfödare: WEIEFORS ANNE, STORA HÖGA
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: WEIEFORS
Uppfödare: WEIEFORS ANNE, STORA HÖGA



PEKINGESE Antal:  8
Domare:   BJÖRNES SVEIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   SE UCH HENRIKVILLE OF COURSE
Ägare: JOHANSSON HENRIK, HÄRRYDA
Uppfödare: JOHANSSON HENRIK, HÄRRYDA
 
Bästa valp:   GÖRLISS LITTLE CHINA GIRL
Ägare: JOHANSSON LISE-LOTTE, FALKENBERG
Uppfödare: JOHANSSON LISE-LOTTE, FALKENBERG
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: HENRIKVILLE
Uppfödare: JOHANSSON HENRIK, HÄRRYDA



PETIT BRABANCON Antal:  18
Domare:   BJÖRNES SVEIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   FEIGUSCH ENJOJ YOURSELF
Ägare: ALMSKOUG BERG BARBRO, HALMSTAD
Uppfödare: FEIGUSCH ROSANNA, ITALIEN
 
Bästa avelsgrupp:   FI UCH NORD UCH US CH BLUE BAY'S ROI DE LA REVOLUTION
Ägare: 
Uppfödare: HILPINEN JARMO & SALMELA MARKO, FINLAND



PHAL╚NE Antal:  13
Domare:   UTHORN ANNA - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   SE UCH MENINE'S BORN TO THRILL
Ägare: BLOMQVIST MARIANNE, TROLLHÄTTAN
Uppfödare: LINDLÖF PETRA, LINDLÖF SONJA, DALBY
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: ÄNGLALYCKANS
Uppfödare: SANDBERG MARIA, FURULUND



PUDEL, DVÄRG Antal:  18
Domare:   YOUNG PETER, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   WILLIANAS VIRGINIA
Ägare: BÖRJESSON KAMILLA, HISINGS BACKA
Uppfödare: JOHANSSON ELISABETH, GRÅBO
 
Bästa valp:   TRUE-STYLE A REASON TO DANCE
Ägare: STRÖM KATARINA, ONSALA
Uppfödare: STRÖM KATARINA, ONSALA
 
Bästa veteran:   NORD UCH LADY WILMAS MYSTERIOUS VALENTINE
Ägare: SIMRING MARITA, VEGBY
Uppfödare: SIMRING MARITA, VEGBY



PUDEL, MELLAN Antal:  30
Domare:   YOUNG PETER, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   NORD JV-15 NORD UCH CACHAS CLYDE
Ägare: ELIASSON BERITH, ENKÖPING
Uppfödare: ELIASSON BERITH, ENKÖPING
 
Bästa valp:   CACHAS FEDORA
Ägare: ELIASSON BERITH, ENKÖPING
Uppfödare: ELIASSON BERITH, ENKÖPING
 
Bästa veteran:   TEAM MODICKEN'S NEVER ENDING LOVE
Ägare: STENHOLM MONA, UPPHÄRAD
Uppfödare: STENHOLM MONA, STENHOLM DICK, UPPHÄRAD



PUDEL, STOR Antal:  23
Domare:   HÖIER CHARLOTTE, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   HUFFISH RAVE MASTER
Ägare: ARILD THORVALDSEN, HEGGEDAL, NORGE
Uppfödare: SANDELL CHARLOTTE, HUDDINGE
 
Bästa valp:   VITA DE CANE FRAGANCIA AMBRA
Ägare: FALLQVIST EVA, HENÅN
Uppfödare: FALLQVIST EVA, HENÅN
 
Bästa veteran:   C.I.B. DK UCH EE CH FI UCH GI CH LV CH SE UCH AWESOME ALWAYS GIVE AND TAKE
Ägare: EDHOLM CAROL, SALTSJÖ-BOO
Uppfödare: EDHOLM CAROL, SALTSJÖBADEN



PUDEL, TOY Antal:  16
Domare:   YOUNG PETER, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   DK UCH FI UCH SE UCH SOLNES POISON POPPY
Ägare: CARLSSON MÖRK PETER, ÅKERSBERGA
Uppfödare: SOLVEIG NAESS, DANMARK
 
Bästa valp:   DJAKARTAS OMG
Ägare: ERIKSSON MARIE CHARLOTTE, SALA
Uppfödare: ERIKSSON MARIE CHARLOTTE, SALA
 
Bästa veteran:   C.I.B. NORD V-11 SE UCH SE V-11 SE V-17 SE VV-17 TEN-SHARP'S CHERISHED NICOLE
Ägare: STRÖM KATARINA, ONSALA
Uppfödare: BÄCK SANDKVIST LENA, STRÖM KATARINA, VÄSTRA FRÖLUNDA



RUSSKAJA TSVETNAJA BOLONKA Antal:  10
Domare:   NILSSON KERSTIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH COCOA LOVE CANIS BOHEMIA
Ägare: GJÄLBY PIA, HALMSTAD
Uppfödare: GERYKOVA IVA, TJECKIEN



RUSSKIY TOY, LÅNGHÅRIG Antal:  5
Domare:   BJÖRNES SVEIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   LASKOVAYA RUS' SOFIA-ALINA
Ägare: JOHANSSON MARIE
Uppfödare: SEMINA YU G, RYSSLAND



RUSSKIY TOY, SLÄTHÅRIG Antal:  3
Domare:   BJÖRNES SVEIN, DANMARK - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   FI JV-17 FI V-17 NORD JV-17 NORD V-17 SE JV-17 GRANDE MISTERIO ANILLA DE BRILANTES
Ägare: JOHANSSON MARIE
Uppfödare: LARIONOVA INNA, LETTLAND



SHIH TZU Antal:  49
Domare:   GRANANDER MORGAN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   NO UCH NO V-17 NORD JV-15 NORD UCH SE JV-15 YUNG LO'S FRIENDS FOREVER
Ägare: DELLGREN LILLVI, ESLÖV
Uppfödare: PÅLSSON SOFI, PÅLSSON PETER, TYGELSJÖ
 
Bästa valp:   ZIAMS SHAKE SENORA
Ägare: BERGQVIST LESLIE-ANNE, ÅSA
Uppfödare: BERGQVIST LESLIE-ANNE, BERGQVIST LARS, ÅSA
 
Bästa veteran:   SE UCH SE VV-17 ZIAMS HIGHLAND QUEEN
Ägare: GUMMESSON ANN-CHRISTIN, ÅSA
Uppfödare: BERGQVIST LESLIE-ANNE, BERGQVIST LARS, ÅSA
 
Bästa avelsgrupp:   C.I.B. DK UCH SE UCH GABÅ'S FANTASTIC DREAM
Ägare: FRIBERG CHRISTINA, RYSSBY
Uppfödare: FRIBERG CHRISTINA, RYSSBY
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: YUNG LO'S
Uppfödare: PÅLSSON SOFI, PÅLSSON PETER, TYGELSJÖ



TIBETANSK SPANIEL Antal:  24
Domare:   SCHRANDER WIL, HOLLAND - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   BODY ROCKS SHUT UP AND DANCE
Ägare: YTTERSTRÖM RICHARD, TORUP
Uppfödare: YTTERSTRÖM RICHARD, NILSSON ING-MARIE, TORUP
 
Bästa valp:   BODY ROCKS ARASH
Ägare: YTTERSTRÖM RICHARD, TORUP
Uppfödare: YTTERSTRÖM RICHARD, NILSSON ING-MARIE, TORUP
 
Bästa veteran:   TWIST'N SHOUT CHARLOTTE BRONT╦
Ägare: TUVESSON JASMINE, HELSINGBORG
Uppfödare: JACOBSSON HELENA, GÖTEBORG
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: BODY ROCKS
Uppfödare: YTTERSTRÖM RICHARD, NILSSON ING-MARIE, TORUP



TIBETANSK TERRIER Antal:  34
Domare:   MERATI LORENA, ITALIEN - BIR, Avel/uppf.grupp
 
BIR:   C.I.B. & SE UCH DK JV-15 DK UCH NO UCH NO V-16 SE V-17 WATERLEY WORTHTHEWAIT
Ägare: GISSLÉN MARKUS, SANDARED
Uppfödare: DAVIES G R & JAMES M W, ENGLAND
 
Bästa valp:   LOVER BOY SHADEACRE OF DARKNESS
Ägare: OMARSSON GISLI, BLOMSTERMÅLA
Uppfödare: BLAHOVA BARBORA, TJECKIEN
 
Bästa veteran:   C.I.B. DK UCH EE&LT&LV CH NO VV-17 NORD UCH SE VV-17 KUAI LE GOU'S QEN'ICHI QATSU
Ägare: SÖDERKVIST LENA, EKERÖ
Uppfödare: ALBRIGTSEN GUNILLA, ÅKERS STYCKEBRUK
 
Bästa uppfödargrupp:   Kennel: KUAI LE GOU'S
Uppfödare: ALBRIGTSEN GUNILLA, ÅKERS STYCKEBRUK